Letní šachový tábor Studenov 2003
1.8.2003 - 10.8.2003


Šachového tábora Studenov 2003 se zúčastnilo 55 dětí především z oddílů Středočeského kraje. Začátkem srpna 2003 panovalo v českých zemích velké vedro, ale v tisícimetrové výšce bylo každý den příjemných 25° C.Areál tábora tvoří shluk stavení na horské louce ležící na hřebeni mezi Harrachovem (po levé straně) a Rokytnicí (po pravé straně) v nadmořské výšce téměř 1000m. Pokud bychom se otočili a vydali se zpět po cestě na snímku, dojdeme po několika kilometrech na Čertovu horu.


Posezení na louce před chatou nemělo chybu, zvlášť když zde funguje stánek se zmrzlinami a podobnými nezbytnostmi pro děti a s točeným Gambrinusem pro dospělé.


Výlety na kolech už tak jednoduché nebyly, dolů to šlo možná až moc rychle, ale nahoru to bylo podstatně horší.


Kupodivu se opravdu hrály i šachy. Trénovalo se ve čtyřech skupinách a ve skupinách se hrály i turnaje.


Ovšem i šachy se dají hrát venku, jak dokazuje trénink skupiny D.


Co by to bylo za tábor bez táboráků...


a také bez veselých vedoucích.


Došlo i na kulturu, na snímku vystoupení skupiny Žbrdlíky, která poněkud rozšířena a pod názvem Vepřové komety hraje dodnes.


Hlavním cílem výletů byl Harrachov - na snímku sem právě sjíždí lanovkou Pavel a Jan Rosenbaumovi. Vzhledem k opravdu ostrému stoupání z Harrachova na Studenov byla ale lanovka příjemná zejména v opačném směru.


V Harrachově jsme mimo jiné navštívili bývalý fluoridový důl, který byl zpřístupněn turistům. Venku bylo přes třicet stupňů a v dole jsme skoro umrzli.


I když to na snímku vypadá trochu jako pódium pro rockový koncert, jedná se o harrachovskou sklárnu, kterou jsme také prošli. Některým dokonce bylo umožněno vyfouknout nádobu, která ale ve všech případech po zdvořilé pochvale putovala do střepů.


Zajímavou atrakcí bylo také koupání v Mumlavských vodopádech, ovšem nic pro teplomilné tvory ...


takže na tomto snímku nevidíme koupající se děti, ale skutečné hrdiny.