Aktuality

Na závěr


Lachtan - reklama na knedlíčky
Nejdřív věci ryze technické:

Termíny ročníku 2014

1.běh - pátek 25.7. – neděle 3.8.
2.běh - pátek 8.8. – neděle 17.8.
Pokud něco postrádáte, sledujte sekci Ztráty a nálezy, kterou průběžně aktualizujeme a ještě budeme aktualizovat.
a teď ty ostatní ...

Jaký byl Studenov 2013

Z pohledu vedoucích byl tábor rozhodně vydařený i když pro nás i po řadě absolvovaných ročníků byl zase úplně jiný a to hlavně díky věkové skladbě prvního běhu, na kterém byl velmi nízký věkový průměr a dokonce pět předškoláků a tomu jsme museli přizpůsobit program. Zvláštností prvního běhu také byla přítomnost jediné dívky, což spolu s věkem táborníků vedlo k tomu, že jsme vůbec nepořádali diskotéky. Kladné ohlasy dětí i rodičů nás ale opravňují k přesvědčení, že jsme to zvládli a šachově to bylo také docela příjemné, protože díky tomu, že děti na začátku téměř nic neuměly, máme pocit, že jsme je toho hodně naučili.

Na druhém běhu se zase sešla šachově neobvykle vyrovnaná sestava. Ne že by stejně hráli ti nejlepší a ti nejslabší, ale vyrovnaná byla špička, nešachistů bylo hodně málo a ze šachistů i ti ratingově nejslabší rozhodně nepatřili mezi začátečníky. To nám umožnilo poprvé uspořádat společný celotáborový turnaj, ve kterém ti slabší zbytečně netrpěli a ti silnější se nenudili. Oba běhy byly kvalitně obsazeny šachovými trenéry, ty nejlepší vedli na prvním běhu Míla Vanka a na druhém Vláďa Hadraba, kterého v závěru vystřídal Pavel Chrz.

Ani na jednom běhu nebyly problémy s chováním dětí, peskovali jsme je jen za drobné prohřešky. Obě zdravotnice (Zuzana Drahotínská a Jarka Körschnerová) sice měly o něco více práce než tomu bylo na zdravotně zcela bezproblémových minulých ročnících, neřešilo se ale nic vážného a lékařskou pomoc jsme vyhledali celkem dvakrát (angína a drobný úraz). Jeden táborník ale ke konci druhého běhu ze zdravotních důvodů odjel předčasně domů.

Opět se vyznamenaly osvědčené osádky kuchyně na obou bězích, které si spolu se zásobovací jednotkou, jejímž jediným pravidelným členem byl Roman Burda (např. každé ráno v 7:00 pro pečivo), poradily s nevysokým rozpočtem excelentně, strava byla pestrá a kvalitní a nikdo na táboře zcela jistě nehladověl. Na prvním běhu vařili Ája Černíková, Petr Procházka a Tereza Procházková a na druhém běhu Anička Pospíšilová, které pomáhala Marta Kalužná a o víkendech Hana Havelková. Že jsem na někoho zapomněl ? No jasně, oba běhy v kuchyni odpracoval Vašek Lochman alias Lachtan, který si mezi škrábáním brambor a hnětením těsta odskakoval k bleskovkám a šachovým analýzám a byl tak možná vůbec nevytíženějším účastníkem tábora, ale ani ostatní členové kuchařských týmů si moc volna neužili.

Mým hlavním úkolem byl web. Jako obvykle jsem kdeco nestihnul, tentokrát to byl dokonce základní design stránek, na kterém jsem před táborem pracoval, pak jsem ale už musel web rozjet, tak jsem to udělal s náhradní šablonou, která už stránkám zůstala. Jako obvykle se k tomu ještě chci vrátit, ale obávám se, že se k tomu jako obvykle už nedostanu. No nic, nejdůležitější jsou stejně fotky a těch se nám na web letos podařilo nasázet kolem 1600. Některé ještě dorazily dodatečně a k tomu, abych je do galerií přidal se snad ještě doopravdy dostanu.

Tak nashledanou za rok.

Právě přítomno: 18 hostů a žádný člen

Kontakty

tel:
608 965 932 - Roman Burda
608 133 251 - Jan Paukert

Sponzoři

Děkujeme i všem ostatním sponzorům z řad rodičů za finanční příspěvky
a dary do kuchyně a žbrdlíkárny.