Pátek

V pátek kromě Sandry vstávali skoro všichni lehce před polednem. Noční šachové přípravy dávají všem zabrat :-).

Z dopoledního kola se tak stalo kolo polední. Já místo hraní trávil čas po servisech, neboť vypůjčený pick-up již na druhém běhu začal vydávat nehezké zvuky. Naštěstí se nepotvrdilo moje podezření, že jsme někde něco zase prorazili o šutr, ale ozvalo se stáří výfuku. Velice mě potěšili v autoservisu Dacia v Jablonci nad Jizerou, kde mi to bez objednání ochotně zavařili na počkání a tak levně, až mě tím zaskočili.

Na pozdní odpoledne omladina sama naplánovala bleskový turnaj, kterého se zúčastnilo včetně mě a Lachtana celkem 9 hráčů. Jako pomocné kritérium na prvních třech místech jsem vyhlásil dodatkovou vzájemnou partii na zahradních šachách. Sám jsme se nakonec stal obětí vlastního “hovězího” nápadu. Bleskáč vyhrál Pepa před Dominikem. Já s Lachtanem, co by první dva nasazení, jsme si oba utrhli ostudu a já nakonec obhajoval třetí místo s Pavlem venku běháním po obří šachovnici.

 

Po večeři se nám konečně podařilo udělat táborák. Ostatně už jsme ho plánovali od středy, ale vždy to skončilo nezájmem mlaďasů.

Zítra nás čeká celodenňák s budíčkem v 7:30, tak se předem děsím, jak to nakonec všechno zítra ráno dopadne. Mám pocit, že někteří raději nepůjdou ani spát :-).


Páteční jídelníček:
– oběd ……………………… vývar s drobením, svíčková
– večeře …………………… čočka s vejci
– druhá večeře ………….  buřty

zanech komentář