Slovo na závěr

20.července vše pro mě začalo a dnešním dnem (20.srpna) vše končí. Po měsíci se vracím

ze Studenova a těším se na své nejbližší a taky na své přátelé ve Mšeně a okolí. Těším se na svoji postel, těším se, jak si pustím po měsíci televizi a těším se i na „svůj“ měkkoučký třívrstvý toaleťák (kdo zažil Studenov, pochopí hned :-))  Na druhou stranu pro mě končí nejhezčí období celého roku. Šachový tábor se pro mě stal za těch 20 let pořádání jakousi drogou, na kterou jsem si vypěstoval závislost. Studenov se pro mě pomalu, ale jistě stává mým druhým domovem.

Původně jsem zde chtěl zůstat do zítra, ale rychle jsme si uvědomil, že by mi tu bez těch „Vašich“ rošťáků, teenagerů, puberťáků a juniorů, bez těch skvělých vedoucích a nezničitelných kuchařek pracujících 15 hodin denně, zkrátka bez těch všech úžasných lidí, by mmě tady samotnému bylo hodně smutno.

Odjíždím s dobrým pocitem, že se nám více než 100 dětem a juniorům podařilo zpříjemnit letošní prázdniny a že naše společná práce měla smysl a po dvaceti letech si dovolím napsat, že to asi fakt umíme. Letos jsme snad poprvé v historii nemuseli navštívit harrachovského doktora ani jilemnickou nemocnici. Z tohoto důvodu považuji jubilejní 20.ročník za nejzdařilejší ze všech dosavadních.

Dnešním dnem končí měsíční šachový „maratón“ na studenovském kopci. Díky Vám všem účastníkům si odvážím krásné zážitky a vzpomínky, které mě budou vnitřně hřát minimálně celý rok. Šachový tábor Studenov 2017 se dneškem stává minulostí a já už teď musím vzhlížet jen k té budoucnosti, která má název Šachový tábor Studenov 2018. Těším se tedy za rok na setkání opět na Studenově (1.běh 20.-29.7., Meziběh 29.7.-3.8., 2.běh 3.-12.8., 3.běh 12.8.-19.8.).

Jinak se na Vás budu těšit i při dalších pořádaných nebo spolupořádaných šachových akcích

v Mostě, v Kanině, ve Mšeně, v Kovářské, v Harrachově a v Neratovicích.

 

Roman Burda

 

One Response to “Slovo na závěr”

zanech komentář