Úterý 7.8.

Program: šachový trénink, šachové turnaje, odpoledne turnaj v bleskovém šachu nebo koupání v Jizeře, večer bobová dráha Harrachov.

očima pokoje č. 5:

Táborové úterý na Studenově

Bylo úterní ráno a náš pokoj, který měl mimochodem táborovou službu, vstával, jak už bylo skoro zvykem, pozdě. Po těžkém probouzení jsme šli vzbudit ostatní a pak jsme šli na snídani.
K snídani byl na výběr například chléb s máslem, šunkou a sýrem nebo vločky s mlékem. Když všichni dojedli a odešli, šli jsme uklidit stoly, což obnášelo utřít a srovnat je.
Po snídani nadešel každodenní dopolední trénink který byl rozdělen na dvě části, které dělila svačina.
K obědu byl květák s bramborami, tatarkou a kečupem. Po obědě jsme též uklidili stoly.
Za odpolední program byl vybrán Blitz turnaj na devět kol švýcarským systémem. K tomu, aby se mohl hrát, bylo potřeba přinést šachovnice a figurky do hrací místnosti a kdo jiní než služba, tedy náš pokoj, by to měl udělat. Takže když jsme uklidili stoly, šli jsme a následně jsme postavili ty šachy.
Po turnaji který skončil těsně před večeří se vedoucí tábora rozhodli, že po večeři se rozdají táborová trička a že se půjde do Harrachova na bobovou dráhu.
K večeři bylo pečené kuře s rýží. Po večeři jsme, jako vždy tento den po jídle, uklidili stoly a když vedoucí tábora zaveleli „jdeme!“ šli jsme.
Z Harrachova jsme se vrátili pozdě večer takže už jen zbývalo umýt se, vyčistit si zuby a jít spát.

zanech komentář