Sobota 10.8.

Hlavním bodem sobotního programu byl rozřazovací turnaj. Ten slouží jako jedno z kritérií pro rozdělení dětí do šachových skupin, ovšem není jediným kritériem, děti, které známe z jejich celoroční turnajové činnosti bychom dokázali rozdělit i bez toho.

Sedmikolový turnaj se hrál od rána a pokračoval posledními koly i po obědě. Hrálo 44 ze 46 přítomných dětí, dva nejsilnější byli zařazeni rovnou do skupiny A a místo turnaje trénovali s Mílou Vankou. Rozřazovací turnaj vyhrál Jakub Beran před Petrem Švejdarem (oba Bakov) a Petrem Handlem (Zdice). Nejlepším mladším žákem byl Josef Barták (Řevnice) na celkovém čtvrtém místě a nejlepší dívkou Marie Karpecká (Řevnice), která byla celkově šestnáctá.

Po rozřazovacím turnaji se obvykle vyráží s dětmi ven, tentokrát ale bylo proti počasí, Studenov se předvedl mlhou, deštěm a zimou. Na odpolední program jsme tedy zařadili další salónní disciplínu v podobě turnaje v piškvorkách. Toho se ohli zúčastnit i vedoucí a účastníci „třetího“ běhu z Hájenky. Vyhrál Dominik Civín (Zdice) před Kryštofem Hofmanem (Nový Bor) a Romanem Burdou (Mšeno).

Na večer byl vyhlášen volný program, jedinou organizovanou aktivitou bude promítání filmů v klubovně.

Dá se předpokládat, že rodiče táborníků budou pátrat především po fotkách. Ty z prvních dvou dnů už byly publikovány v sekci Fotografie, máme ale potíže s internetovým připojením, které je, jak to vypadá, závislé na počasí přesto že jde po drátě a žádná sláva to tu není ani s mobilním signálem, takže to občas bude vyžadovat něco trpělivosti.

zanech komentář