Neděle 11.8.

V sobotu večer jsem děti rozdělili do šachových skupin. To byl jako vždy trochu oříšek, protože sice ve většině případů víme, kam dítě zařadit, ale je třeba zohlednit také logistické záležitosti jako je třeba kapacita tréninkových místností a někde ten víceméně plynulý výkonnostní seznam rozstřihnout. Obvykle tím vedoucí stráví celý sobotní večer a skupiny bývají hotovy až dlouho po půlnoci a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Vzhledem k tomu, že mezi táborníky máme tři hráče s ELO kolem 2000, což je přibližně o 500 bodů více než všichni ostatní, vytvořili jsme z nich elitní skupinu E, kterou bude trénovat Míla Vanka a která sehraje vlastní dvoukolový turnaj, v němž je na sudý počet doplní Lachtan, který na soutěžní partie získá propustku z kuchyně. Míla Vanka bude trénovat i skupinu A, ve které je 10 dětí, největší porci v podobě čtrnáctičlenné skupiny B povede Míra Körschner ml., dvanáctičlennou skupinu C bude trénovat Jan Paukert a desetičlenné déčko Pavel Švejdar. Na táborové turnaje se spojí skupiny A+B a C+D.

Turnaje odstartovaly v neděli ráno, hned po snídani se v jídelně hrálo první kolo turnaje C+D a od 10:30 následovalo první kolo A+B. Skupiny které zrovna nehrají turnaj, trénují v klubovně a na půdě. Skupina E si žije samostatným šachovým životem v Hájence. Tento model budeme používat po celý týden s výjimkou čtvrtku, kdy by se měl uskutečnit celodenní výlet.

Po sobotní sibérii se v neděli počasí umoudřilo, už od rána svítilo sluníčko, bylo teplo a foukal příjemný vánek, prostě idylka. To nám umožnilo odpoledne zrealizovat oblíbenou hru na pašeráky v okolních lesích.

Večer začal turnaj v karetní hře Bang, opékaly se buřty na táboráku a v klubovně se promítal film. Na půdě se také průběžně hraje celotýdenní turnaj ve stolním tenisu.

zanech komentář