Středa 14.8.

Středeční dopoledne zabral jako obvykle šachový program.

Na odpoledne jsme plánovali hru O vlajku. Doufali jsme přitom, že se vyhneme občasnému dešti, kterým hrozili meteorologové. To se nepovedlo, kolem třetí začalo pršet a i když nepršelo ani moc ani dlouho, v mokrém lese hru nešlo realizovat. Proto jsme jako náhradní program zařadili další kolo táborových turnajů, které bychom tak jako tak museli sehrát někdy mimo šachový program.

K večeři byly v plánu borůvkové knedlíky. Úkolem nasbírat materiál byly pověřeny děti, sběr byl ale dobrovolný, takže bylo rozhodnuto, že knedlíky budou jen pro ty, kteří budou sbírat, ostatní dotanou párek s hrachovou kaší. Na borůvky ale vyrazila většina tábora a děti se vytáhly natolik, že borůvek nakonec bylo dost na knedlíky pro všechny.

V táboře se objevilo několik případů potíží doprovázených zejména bolestmi břicha, u některých i zvýšenou teplotou. V jednom případě se nám to už opravdu nezdálo a nechtěli jsme nic riskovat, tak jsme dítě v noci odvezli do jilemnické nemocnice (rodiče byli informováni), kde si ho raději nechali, protože se jim nepodařilo určit přesnou diagnózu. U ostatních byl průběh lehký a velmi rychlý, většina z těch, kteří problémy hlásili ráno, byla do večera zase v pořádku a i u hospitalizovaného chlapce se jedná o jeho návratu do tábora, tak doufáme, že nás už další zdravotní problémy nečekají.

One Response to “Středa 14.8.”

  • Machovi:

    Srdečně všechny zdravíme. Předpokládáme, že dnes jste vyrazili na výlet, protože zítra počasí zřejmě poskytne všem příležitost k fyzickému odpočinku. Kromě těch uveřejňovaných nemáme žádné jiné zprávy, což nás vlastně těší, neboť můžeme předpokládat, že vše běží super, neboť u Petra platí na táborech vždy „žádné zprávy, dobré zprávy.“

zanech komentář