Čtvrtek 15.8.

Čtvrtek byl určen jako den celodenního výletu na základě poměrně příznivé předpovědi počasí vyšlo to, přes den bylo krásně a když večer trochu sprchlo, byli už všichni zpátky v táboře. Na celodenní výlet se děti rozdělily do tří skupin. První vyrazila za obligátními radovánkami do Harrachova, druhá se vydala na pochod přes Dvoračky, Zlaté návrší a pramen Labe do Polska a třetí vyrazila už v noci auty na Pomezní boudy a odtud na Sněžku na pozorování východu slunce. Ve třetí skupině se ale nejednalo tak úplně o děti, na dobrodružnou noční výpravu vyrazili účastníci třetího běhu z hájenky, tedy vesměs plnoletí bývalí frekventanti tábora za doprovodu dalšího mladíka, Míly Vanky.

V Harrachově byla hlavní atrakcí exkurze do sklárny spojená s nákupem levného skla v podnikové prodejně. Řada dětí tu sice byla už vícekrát, ale hodně dětí je letos na táboře poprvé a především pro ně byla exkurze zajímavá. Kdo chtěl, mohl se pak zúčastnit výletu na Mumlavské vodopády spojené s koupáním nejodvážnějších v ledové vodě, ostatní dotali rozchod.

Výprava dvou statečných dětí v doprovodu Pavla Švejdara vyrazila na přibližně šestnáctikilometrovou túru přes Zadní Plech, Krakonošovu snídani a Voseckou boudu do polské Szklarske Poreby. Po liduprázdné české polovině cesty čekala výpravu přeplněná Szklarska Poreba, Poláci měli státní svátek. Účastníky odvezl zpět do tábora Roman Burda autem.

Dvanáct odvážlivců vstávalo na výpravu na Sněžku už v 1:30 ráno. Jeli třemi automobily, které po asi půldruhé hodině jízdy zaparkovali na Pomezních boudách a vydali se pěšky za svitu měsíce a čelovek do stoupání na Sněžku. Tam dorazili právě včas aby mohli za ideálního počasí sledovat východ slunce. Trochu překvapivá byla účast dalších několika desítek lidí na této podívané. Po sestupu a odjezdu z Pomezek se ještě občerstvili ve Vrchlabí a do tábora dorazili někdy v poledne a polospící.

Večer byl na programu turnaj v bleskovém šachu, kterého se zúčastnilo 18 dětí a promítání filmu v klubovně.

zanech komentář