Pátek 16.8.

Dopoledne zabral jako obvykle šachový program, kromě přednášek se hrála také předposlední kola obou táborových turnajů.

Na odpoledne připravili účastníci třetího běhu z Hájenky bojovku, na kterou byly děti rozděleny do pěti družstev, která pochodovala po dané trase a po cestě na různých kontrolách plnila vědomostní i sportovní úkoly. Účast byla povinná, takže byly všechny děti několik hodin venku.

Večer pak byla na programu oblíbná kombinace diskotéka, táborák a promítání filmu.

Situaci nám nadále komplikují zdravotní problémy, projevjící se u postižených bolestmi břicha a někdy i průjmy, zvracením nebo zvýšenou teplotou. Celá nepříjemnost má velmi rychlý průběh a děti jsou za přibližně půlden zase v pořádku, ale předávají si to jako štafetu, takže jsou vždy tak dvě až čtyři ve stavu nemocných a zdravotnice Jarka Körschnerová, která s nimi poctivě bdí i v noci, už mele z posledního. Celou věc jsme konzultovali i s několika lékaři a vypadá to na virózu přenášenou vzduchem. Jídlo není na vině zcela jistě, protože to bychom lehli všichni a podobně nepravděpodobným viníkem je i voda. Zvýšili jsme tedy hygienická opatření a od pátku už konzultujeme s rodiči předčasný odjezd postižených, kteří by jinak už do konce tábora byli ve zvláštním režimu. Celá věc nám zkomplikovala i šachové turnaje, ve kterých tím pádem byla řada odložených partií a několik odhlášení odjíždějících účastníků.

Na víkend se vrátil trenér Pavel Chrz, který převzal skupinu B. Kromě šachových povinností si ale ještě odpoledne vyrazil zaběhnout půlmaraton ze Studenova přes Růžovku, Pramen Labe, Česko-Polský hřeben, Voseckou boudu a Zadní Plech zpět do Studenova. Délka trasy byla 20,5 km, převýšení 650 m a čas 3:18. Na šachistu rozhodně slušný výkon. Pavel po cestě pořídil pár fotek.

zanech komentář