Sobota 17.8

V sobotu dopoledne proběhl poslední šachový program, v jehož rámci se dohrály táborové turnaje.

Turnaj elitní skupiny E o čtyřech účastnících vyhrál Kryštof Hofman (Nový Bor).

Turnaj AB vyhrál Šimon Šťastný před Jakubem Beranem a Petrem Švejdarem (všichni Bakov), nejlepším mladším žákem byl Josef Barták (Řevnice), který byl na celkově sedmém místě a nejlepší dívkou celkově osmá Lada Semová (Teplice).

Turnaj CD vyhrál Tomáš Vrátil před Martinem Hliněnským (oba Brandýs) a Tomášem Halamou (Česká Lípa), nejlepším mladším žákem byl celkově pátý Jiří Halák (Mladá Boleslav) a nejlepší dívkou celkově devátá Ráchel Libová (Most).

Dohrán byl také turnaj ve stolním tenisu, vítězem byl Martin Hliněnský (Brandýs) a do cíle dospěla i celotýdenní řešitelská soutěž, kterou vyhrál Petr Mach (Praha).

Výjimečně už odpoledne se konal závěrečný nástup, na které byly vyhodnoceny a odměněny všechny jmenované disciplíny a také včerejší bojovka a pak už děti vyzbrojené pořádnou porcí žbrdlíků zrealizovaly závěrečný nájezd na žbrdlíkárnu, ve které táborové platidlo směnily za hmotné statky. I večeře byla dřív, už v 18:00, protože po ní všichni vyrazili pěšky na závěrečnou atrakci v podobě harrachovské bobové dráhy, kterou večer budeme mít na půlhodinu jen po sebe.

zanech komentář