Závěrečné slovo

Po pětadvaceti dnech jsem v pondělí večer se svým synem Kubou opustil Studenov.
Jako vždy jsem odjížděl unavený, nevyspalý a tentokrát se smíšenými pocity.

Na jednu stranu jsem byl spokojený, že vedoucí, praktikanti, zdravotnice a hlavně kuchařský personál odvedli hodně dobrou práci. Byl jsem spokojený i z bezproblémového chování dětí a nebojím se napsat, že tolik úžasných dětí se pohromadě na táboře ještě nikdy předtím nesešlo. Byl jsem spokojený i s partou 3.běhu, kde vidím možné budoucí posily pro náš tým. A největší radost jsem měl z pozitivních reakcí dětí o kterých svědčí i trvalý zájem o naše tábory.

Na druhou stranu si stále nedokážu odpovědět na otázku, zda jsme ve věci šíření „jednodenní“ virózy, která nám kosila každý den 2-3 děti na 2.běhu, nemohli udělat víc.

Bezprostředně po skončení tábora navíc viróza propukla u dalších nejméně dvou dětí a také u naší pozlacené zdravotnice Jarušky (zlaté nemohu napsat, protože zlatý může být jen hlavní vedoucí 🙂 )   Vzhledem k rychlému průběhu nemoci jsme nakonec rozhodli pro pokračování tábora i s vědomím, že se objeví další a další pacienti. Nechtěli jsme ani nikoho předčasně posílat domů, kromě dětí „ulehlých“ v pátek a v sobotu, kdy by je do konce tábora čekala jen postel a kýbl u ní.

Smíšený pocit mám i z budoucnosti táborů na Studenově. Na objektech se negativně podepisuje trojvládí (vlastník – nájemce – podnájemce) a letos navíc k 30.září se měnící podnájemce. Stávající stav objektu se dá označit za nevyhovující a já sám podmiňuji další konání tábora na Studenově investicemi do ubytovací části ze strany vlastníka či provozovatele. Nový podnájemce (správce + provozovatel restaurace a kiosku) sice avizoval záměr zútulnění ubytovací části, ale zároveň avizoval záměr provozování restaurace i v letním období, čímž bychom přišli o pro nás nenahraditelnou jídelnu. Dávám si tedy čas do konce letošního kalendářního roku, abych zjistil skutečný stav provedené modernizace ubytovací části a hlavně abych zjistil trvání/netrvání záměru nového podnájemce ohledně letního provozu restraurace.

Do konce roku se mě tedy, prosím, na nic ohledně táborů 2020 neptejte, protože bych Vám stejně nedokázal odpovědět. Rozhodně se nebráním tipům na obdobný objekt kdekoliv v ČR. Jenom upozorňuji, že jsme dost náročný a kromě min. třech výukových místností požadujeme i možnost vlastního vaření. Podle toho jak vypadám vám musí být jasné, že náš tábor je postaven hlavně na jídle a z toho fakt neslevím 🙂

Díky všem podporovatelům, bez kterých by nebyla táborová trika. Díky všem přispěvatelům do táborového bufetu, který byl letos Vaší zásluhou hodně štědře zásoben.

Přeji Vám hezký závěr léta a dětem vydařený závěr prázdnin. Tak snad za rok zase na Studenově.

Roman Burda

One Response to “Závěrečné slovo”

  • Stejná:

    Děkujeme za další skvělý tábor, kluci přijeli nadšení. Naštěstí se prvnímu běhu střevní chřipka vyhnula. Soucítíme s postiženými i s vámi jako organizátory, bo to je noční můra každého tábora ( jo a ještě vši 😀 ).
    Přejeme krásný zbytek léta, Stejní 🙂

zanech komentář