Pátek 30.7.

Hned první sluneční paprsky a azurová obloha ukázaly prozřetelnost odložení celodenního výletu. Rozdělili jsme se na tři skupiny. Jedna měla dálkový pěší výlet, druhá dálkový cyklistický výlet a třetí šla do Harrachova.

-dk-

Nejdříve jsme šli na Mumlavské vodopády, na to že bylo ráno tak bylo celkem hodně turistů. Z Mumlavských vodopádu jsme byli převezeni na Voseckou boudu, ze začátku hodně foukalo, ale za chvíli začalo hřát sluníčko. Po chvilce jsme vyšli hezkou stezkou k Prameni Labe. V půlce si všiml Jegor, že si nechal batůžek na Vosecké boudě. Jelikož jsme měli praktikanta Kubíka Šulce, tak mu pro baťůžek doběhl. Když jsme došli na Pramen Labe, tak jsme si hodili penízky pro štěstí, Kubík už nám byl v patách, batůžek byl nalezen a předán. Všichni šťastní jsme došli k Sněžným jámám, tam jsme si udělali fotečku a šli jsme k Labské boudě. Cestou byla sranda, pouštěli jsme si písničky, a uteklo to jako voda. „Jsme tady“ jsme vykřikli a dali jsme si pauzičku, napili, najedli, došli na záchod a vyšli jsme na Pančavské vodopády. Pančavské vodopády, to byla krása, přeju zažít každému. Až jsme došli na Harrachovy kameny, tak jsme si museli nasadit mikinky. Přes Čtyři pány jsme klesali na Krakonošovu snídani. A přes Zadní Plech a Ručičky zpátky na Studenov. Celkem jsme ušli 24 kilometrů.

-pv-

Hlavním cílem cyklistického výletu byla škola z filmu Krakonoš a lyžníci. Ta se nachází v Pasekách nad Jizerou. Paseky jsou na druhém břehu Jizery a tak výlet začal dlouhým sjezdem do údolí k řece Jizeře. Od krásného soutoku Mumlavy s Jizerou jsme podél toku dojeli až k cíli, ke škole. Na první pohled jsme ji vůbec nepoznali. Teprve při pohledu z druhé strany jsme si začali říkat, že by to mohla být ta z filmu, ale stejně se musíme na film podívat, abychom si podobu ověřili. Od školy začala nekrizovější část výletu, bylo to stoupání po lyžařských sjezdovkách. Nahoře v pivovaru Prdek jsme si dali kofolu, odpočinuli a vyrazili pěknou stezkou do Kořenova. V Kořenově jsme si prohlédli hrázděnou Tesařovskou kapli. Cestou jsme potkali dokonce i slepýše a našli jahody. Cestu jsme ukončili výšlapem na Mýtiny a sjezdem do Harrachova. Tam už jen nanuk a výjezd autem do Studenova. Celkem jsme najeli 40 kilometrů.

-dk-

Skupina nejmenších šla již tradičně na prohlídku sklárny a Harrachova. Po vyřádění v Harrachově se odebrali na Studenov. Devět táborníků si cestu prodloužilo a dorazilo na Mumlavské vodopády, kde se ve studené vodě trošku smočili. Tři mladí borci se vrátili přes skokanské můstky a ostatní přes Rýžoviště.

-pch-

One Response to “Pátek 30.7.”

  • To asi nikdy se nestane aby Jegor nic neztratil… Ten batoh jsme koupili těsně před táborem, protože předchozí taky ztratil ale maminka bohužel nebyla tak rychlá a šikovná jako Kubík 😊👍