Středa 25.08.

Celodenní výlet, aneb počasí nám přeje. Línější skupina se vydala do Harrachova. První větší svačinová zastávka byla u kostela a poté již následoval Minigolf, kde nám to natřel Adam. 

K řízkovému obědu na louce nám svítilo sluníčko, ale i tak se skupina nákupčích těšila do JIPu a se zásobami už hurá na trampolíny, hopsinky, hrad a hřiště.

Cestou si ještě Emma s Theou vylezly zazvonit na vrchol lezecké stěny. Poté, co se děti dostatečně vyskákaly, nám k dokonalosti chyběla jen zmrzlina. 

Cesta zpět byla krkolomější. Kolem sjezdovky a můstků zpět do tábora. Po cestě jsme se rozdělily na tři menší skupiny, dle obtížnosti terénu. 

Na vrcholu Čertovy hory se děti místo odpočinku rozeběhly do bludiště. Všechny skupiny se včas vrátily na oblíbené buchtičky s krémem. 

A pro větší hladovce nechyběly u táboráku buřty.

-AČ-

Na dnešek, dle předpovědi počasí jediný nedeštivý den, byl přesunut celodenní výlet. Malá skupinka šesti dětí, doplněná dvěma dospěláky (Michalem a Zdenkou) a bernandýnem Gitou, se vydala na dlouhou procházku k pramenu Labe, přes Ručičky, Dvoračky, U tří pánů, Ruženčinu zahrádku, Labskou boudu, Labské vodopády a přes Labskou louku, Dvoračky a Ručicky zpátky. Počasí bylo na procházku ideální, jen kvůli pomalejšímu tempu a hledání dvou uprchlíků jsme vynechali původně plánovanou zastávku na Vosecké boudě a do tábora jsme dorazili akorát na večeři. Při poslední zastávce na Dvoračkách se nám podařilo ztratit dvě děti. Údajně se chtěly jít ohřát na sluníčko a vzaly nám dráhu. Po náročnější telefonické komunikaci jsme se vzájemně našli.
Po zasloužené večeři byl táborák a opékání buřtíků.

Snídaně – palačinky a spoustu jiných dobrot pro masožrouty   
Oběd- řízek, sušenky a toasty
Večeře – buchtičky s krémem a buřtíky

-ZJ-